quick-art-space.title

Quick Tower’ın Hikayesi

Uluslararası mimari projelere imza atan Gerhard G. Feldmeyer tarafından tasarlanan Quick Tower’da sürdürülebilirlik bütünsel olarak ele alınarak mekânsal kalite en üst düzeyde tutuldu.

Quick Tower Entrance

LEED Platinum sertifikalı binada, ekolojik ve uzun ömürlü malzemeler kullanıldı. Doğal ışık ve doğal havalandırmadan en iyi şekilde faydalanan, en sağlıklı yaşam koşulları oluşturuldu.

Feldmeyer, denge konseptiyle ve mimaride kentsel bağlam ilkesine göre tasarladığı Quick Tower’da avludan başlayarak lobide insanların bir araya geldiği, kendini iyi ve özgür hissettiği bir alan kurguladı. Mimarinin en önemli temellerinden biri olan dengeyi merkeze alan Feldmeyer’e göre, başarılı bir proje, fonksiyonel, estetik ve ekonomik faktörlerin dengelenmesiyle oluşur ve Quick Tower bunun en iyi örneklerinden biri olmuştur.

Feldmeyer’in tasarımı, büyük pencereli mekânda ışık gölge oyunlarını mümkün kıldı. Yerleşim planının kuzey-güney eksenine 45 derece kaydırılmasıyla enerji dengesi üzerinde olumlu bir etki sağlandı.

Bina, bu özelliği nedeniyle Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından LEED Platinumsertifikası aldı. Quick Tower, British Safety Council’den de İş Sağlığı ve Güvenliği alanında 5 yıldız alan Türkiye’deki ilk bina oldu.
Hikayemiz
Hikayemiz
Hikayemiz
Hikayemiz
Hikayemiz
test
test
test
test
Quick Tower, Cityscape Awards, European and International Property Awards, World Architecture Community Awards, Arkitera Ofis Geliştirme ödüllerini aldı.