quick-art-space.title

Hikayemiz

Kâr amacı gütmeyen bir kültür sanat merkezi olarak 2023 yılında açılan Quick Art Space, dinamik ve sürdürülebilir bir platform olmak amacıyla yola çıktı. Disiplinler arası bir yaklaşımı benimseyerek sergi, atölye, performans, konuşma, deneysel tiyatro gibi etkinliklerle bir buluşma yeri olmayı hedefleyen platform, yaşayan sanatçıları destekleme ve görünür kılma misyonunu taşıyor.

Quick Tower Entrance

Maher Grubu kuruluşu olan Quick Art Space, ödüllü bir mimari yapı olan Quick Tower’ın meydanından başlayarak lobi bölümünü kullanıyor.

Holdingin 1 Mart 2021’de Quick Tower’a taşınmasıyla, binanın lobi katının dinamik yapısını geliştirmek için kâr amacı gütmeyen bir kültür sanat kurumuna dönüştürme fikri doğdu. 2023 yılı itibariyle değişim, dönüşüm, etkileşim mottosuyla faaliyetlerine devam eden Maher Holding, kültür sanat projeleriyle de fark yaratmak ve sergi, performans, konuşma, deneysel tiyatro gibi disiplinler arası etkinliklerin ve buluşmaların mekânı olmak için kolları sıvadı.

Sanat tarihçisi, yazar ve küratör Nergis Abıyeva, Quick Tower bünyesindeki sanat projelerini yürütmek üzere ekibimize katılmasıyla süreç hızlandı.

Hikayemiz
Quick Tower, Alman mimar Gerhard G. Feldmeyer tarafından kurulan HPP Architekten tarafından tasarlandı ve Aralık 2015’te binanın inşaatı tamamlandı. Quick Art Space, ilhamını binanın sürdürülebilirlik, yaşanabilirlik, fonksiyonellik ilkelerinden aldı.