quick-art-space.title

23 Kasım 2023

Yapıntı Doğa Sergi Turu

23 Kasım Perşembe 15.00-16.00 arasında Nergis Abıyeva ile Yapıntı Doğa sergi turuna davetlisiniz.

Yapıntı Doğa sergi turu tanıtım görseli

Paylaş

Maher Holding’in girişimiyle, Quick Tower bünyesinde Mayıs 2023’te faaliyete geçen Quick Art Space, kurucu direktörü Nergis Abıyeva’nın küratörlüğündeki ilk sergiyi 28 Ekim - 1 Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleştiriyor. “Yapıntı Doğa” başlıklı sergide Gülçin Aksoy, Nazan Azeri, Seçil Büyükkan, Ahmet Rüstem Ekici & Hakan Sorar, Ekin Saçlıoğlu ve Özlem Şahinler'in resim, video, enstalasyon, dokuma ve heykel gibi farklı türlerdeki yapıtlarına yer veriliyor.

İlk defa izleyicilerle buluşacak yapıtları da içeren sergi, Quick Tower’ın mimari özelliklerinden ve kendisini konumlama biçiminden yola çıkarak kurgulandı. Binanın mimari ayrıcalıkları, çevresiyle kurduğu ilişki, devasa pencereli lobinin döner kapısından girip çıkan köpekler, binanın çevresindeki yemyeşil, canlı ağaçlar, ağaçlara tüneyen kargalar, lobide fütursuzca uyuyan kediler…

“Yapıntı Doğa”, Kozyatağı’nın kalbinde yer alan, her gün binlerce ziyaretçinin vakit geçirdiği ya da ‘gelip geçtiği’ Quick Tower’ın davetkâr ve kucaklayıcı atmosferinden yola çıkarak beyaz küp deneyiminin ötesinde bir sergi olma özelliğini taşıyor. Sergi, “Doğa deyince zihnimizde beliren yalnızca balta girmemiş ormanlar ya da uçsuz bucaksız denizler mi? İnsan eliyle doğru şekilde müdahalede bulunulan, şifalandırılan şehir alanları doğayla ilişkimizi güçlendirebilir mi? Doğa-kültür, insan-hayvan, kadın-erkek, zihin-beden, iş-ev ikiliklerinin dışına taşabilir miyiz?” gibi sorulardan yola çıkıyor.

Küratör: Nergis Abıyeva

Tarih ve Saat:

Diğer Etkinlikler