quick-art-space.title

29 Şubat 2024

İçimizde Müphem Boşluklar ve Girdaplar Sergi Turu

Y. Bahadır Yıldız ve Nergis Abıyeva’yla İçimizde Müphem Boşluklar ve Girdaplar sergi turuna davetlisiniz.

Paylaş

Maher Holding’in girişimiyle, Quick Tower bünyesinde Mayıs 2023’te faaliyete geçen Quick Art Space, Bahadır Yıldız’ın “İçimizde Müphem Boşluklar ve Girdaplar” başlıklı 7. solo sergisine 13 Ocak - 29 Şubat tarihleri arasında, Nergis Abıyeva küratörlüğünde ev sahipliği yapıyor.

Sanatçının 2012 - 2023 tarihleri arasında üretimine başladığı ve tamamladığı resim, heykel ve enstalasyon gibi farklı türlerde, birçoğu izleyicilerle ilk defa buluşacak yapıtlarının yer aldığı sergi, Quick Tower’ın mimari özellikleri ve insan olmayan canlılarla kurduğu ilişki gözetilerek kurgulandı. Bahadır Yıldız’ın kendisinin ortaya attığı ve atık plastiğin itici görselliğine göndermede bulunan ‘leş estetiği’ kavramı, sanatçının hem ü retim hem de düşünme pratiğini tanımlaması bakımından sergiyi şekillendiren bir unsur olarak karşımıza çıkıyor.

“İçimizde Müphem Boşluklar ve Girdaplar” sergisinde, malzemelerini bitki, kabuk ve kalıntılardan ürettiği doğal boyalardan sanayi atıklarına uzanan geniş bir yelpazede bulan Yıldız’ın son on yılda gerçekleştirdiği yapıtlardan bir seçki sunuluyor. Yıldız’ın, atık malzemelerden açık havaya ve her türlü hava koşuluna uygun olarak ürettiği heykelleri, Quick Tower’ın meydanında konumlanıyor.

Küratör: Nergis Abıyeva

Tarih ve Saat:

Diğer Etkinlikler