quick-art-space.title

20 Haziran 2024

Gökyüzünün Karnında(n) Sergi Konuşması

Kaan Kemal Öner'in Gökyüzünün Karnında(n) sergisinin konuşmasına davetlisiniz.

Paylaş

Kaan Kemal Öner ve Uras Kızıl’ın, Abdullah Ezik’in moderatörlüğünde bir araya geleceği konuşmada, sanatçı ve küratörün birlikte üretim sürecinden ve 19. yüzyıldan günümüze gelen fotoğraf tekniklerinden bahsedilecek. Günümüz sanatında fotoğrafın yerine değinilerek, fotoğraf çekme ve yapma arasındaki farklar tartışmaya açılacak.

Yazar ve editör Abdullah Ezik, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde başladığı Türk Dili ve Edebiyatı lisans eğitimini 2017’de, Yeni Türk Edebiyatı yüksek lisans eğitimini ise 2021’de tamamladı. Aynı süreçte Otto-Friedrich-Universität Bamberg’in Oriental Studies departmanında misafir öğrenci olarak bulundu. Florida State College at Jacksonville’deki English Language Institute eğitimini 2018’de, English as a Second Language programını ise 2019’da bitirdi. Argonotlar, Sanat Kritik, Sanat Dünyamız, Artfulliving, Artı Gerçek, IAN Edebiyat, Kitap-lık, Öykü Gazetesi, KE Dergi gibi çeşitli mecralarda çeviri, yazı ve söyleşileri yer aldı. Bugüne kadar birçok yazarın kitabını yayına hazırladı, editörlük ve yayıncılık yaptı. Doktora eğitimine Marmara Üniversitesi, Türkiyat Enstitüsü, Yeni Türk Edebiyatı ana bilim dalında devam eden Ezik, Medyascope ve Açık Radyo’da programcı, Yeditepe Üniversitesi ve FMV Işık Üniversitesi’nde ise öğretim görevlisi olarak çalışıyor.

Afiş Tasarımı: Suat Gürsözlü

Ziyaret Bilgileri: Sergi, 31 Temmuz 2024’e kadar haftanın her günü 09.00 - 20.00 saatleri arasında gezilebilir.

Adres: İçerenköy, Umut Sk. No:10-12, 34752 Ataşehir/İstanbul.

Ulaşım: Quick Tower, D-100 karayolunun hemen bitişiğinde ve M4 Kadıköy-Kartal metro hattı üzerinde bulunuyor. M4 Kozyatağı metro durağına (3 numaralı çıkış) 5 dakika yürüme mesafesindedir. Ayrıca binanın hemen yanında İspark otoparkı mevcuttur.

Tarih ve Saat:

Diğer Etkinlikler